پیامبر (صلی الله علیه و آله) می فرمایند:
۞ سوره حمد هر مرضی به جز مرگ را شفا می دهد.۞
شناسه خبر : 319
  پرینتخانه » سیاسی, مصاحبه, موضوعات ویژه تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰ | 1644 بازدید | ارسال توسط :

مصاحبه مهندس محمد سقایی

1- لطفا خودتان را معرفی و بیوگرافی کاملی از سوابق خودتان بیان نمایید. در مورد بیوگرافی و گذشته کاری بنده در اکثر گروه ها و فضای مجازی مطالب دقیق و مورد تایید اینجانب قرارگرفته که بنا بر ضیق وقت درباره پاسخگویی،  شما را به استفاده از همان منابع عودت می دهم .   2-هدف جنابعالی […]

مصاحبه مهندس محمد سقایی

1- لطفا خودتان را معرفی و بیوگرافی کاملی از سوابق خودتان بیان نمایید.

در مورد بیوگرافی و گذشته کاری بنده در اکثر گروه ها و فضای مجازی مطالب دقیق و مورد تایید اینجانب قرارگرفته که بنا بر ضیق وقت درباره پاسخگویی،  شما را به استفاده از همان منابع عودت می دهم .

 

2-هدف جنابعالی از ورود به صحنه انتخابات چیست؟ و در قالب کدام جریان سیاسی در انتخابات شرکت خواهید کرد؟

موضوع مهم انتخابات در جمهوری اسلامی ، تبلور عینی جمهوری مردم و نظام اسلامی است که بلند ترین قله تربیتی حکومت اسلامی خواهد بود . همه ما باید بدانیم که هر کس در مقام انتخاب کننده و انتخاب شونده می تواند در هر بخش و هر حوزه ای که توانمندی خود را به اثبات برساند به این تبلور جمهوریت اسلام کمک کند . بالطبع حضور اینجانب در این دوره و دوره های قبل را هم در اعتقاد به همین موضوع باید جستجو کرد . با این تفسیری که از علت حضورم بیان نمودم جریان سیاسی فکری خود را نیز روشن کردم . بنده در تمام دوره های حضورم به استقلال فکری و شخصیتی نماینده منتخب از جریانات سیاسی معتقد بودم و بر این باورم که نماینده بخصوص در حوزه های انتخابیه با سطح برخورداری کمتر باید با استفاده از ظرفیت موجود در چارچوب قوانین جاری برای ارتقاء سطح آموزشی و پس از آن ارتقاء سطح زندگی مردم به سبک زندگی ایرانی اسلامی اقدام نماید و تبعیت از جریان های سیاسی وی را از رسیدگی به حوزه انتخابی غافل می کند .

 

3-برای انتخابات چقدر هزینه می کنید؟ هزینه های انتخاباتی جنابعالی از چه منابعی تامین می شود؟

تجربه نشان داده و همه نیز می دانند که شرکت در انتخابات به عنوان کاندید، مشمول هزینه های مادی و معنوی بوده و بنده نیز از صرف این هزینه مستثنا نیستم . این هزینه را از محل اعتبارات مشمول این موضوع که در قانون دیده شده است و پس انداز و کمک نزدیکان و دلسوزان تامین نموده و هزینه های معنوی آنرا با آبروی خود و قلوب پرحرارت همشهریان عزیز پرداخت می نمایم .

 

4-از دیدگاه جنابعالی مهم ترین فرصت ها، آسیب ها و تهدیدات شهرستان های استهبان، نی ریز و بختگان چیست؟

5-برنامه ها و راهکارهای جنابعالی در راستای استفاده از ظرفیت ها، رفع آسیب ها و تهدیدات شهرستان های استهبان، نی ریز و بختگان چیست؟

به طور خلاصه ، فرصت ها ، آسیب ها و تهدیدات حوزه های انتخابی و حوزه انتخابی استهبان نیز در بخش های ذیل مطرح گردیده به گونه ای که ایجاد فرصت ها و جلوگیری و یا حداقل کم کردن اثرات آسیب ها و تهدیدات خود در قالب ، تدوین و اجرای توسعه پایدار شکل واقعی به خود میگیرد . بجاست که پایه های توسعه پایدار نیز در حوزه های ذیل به دقت بررسی گردد . تجزیه و تحلیل شاخص هایی چون منابع طبیعی و غیر طبیعی ، محیط زیست ، گردشگری و توریست ، راه آهن و توسعه جاده ها ، کشاورزی مکانیزه و دامداری پیشرفته و توسعه بخش خدمات متناسب با آن مانند بهداشت و درمان ، آموزش و پرورش و آموزش عالی . از جمله مهترین فرصت هایی است که میتوان با آن به توسعه پایدار واقعی و تولید ثروت در سطوح مختلف جامعه رسید .

برنامه ریزی دقیق و قانون مدار برای هدایت نقدینگی جامعه به سمت شاخصهای توسعه پایدار مهمترین بخش این پروسه ی بزرگ است .. مسئله اشتغال پایدار و سرمایه گذاری در کم کردن محرومیت از مهمترین برنامه هاست . برای رسیدن به این مهم استفاده از تمام ظرفیت نیروهای بومی و جوان در اولویت اول است .

 

6-مهم ترین نقاط قوت و ضعف مجلس دهم را چه می دانید؟

به نظر بنده مجلس دهم هم مانند تمام مجالس دیگر دارای نقاط ضعف و قوت بسیاری بود ، یکی از شاخصه های مجلس دهم که متاستفانه تبدیل به نقطه ضعف آن گردید . جوان و بی تجربه بودن آنها بود . تحت تاثیر جناحی بودن مجلس و عدم استقلال هویتی اکثر نمایندگان  ، تحلیل اشتباه از واقعیت روز دولت و در یک کلام بی تجربگی و ناپختگی باعث به حاشیه رفتن اکثر مصوبات مجلس دهم شد . مجلس و کار قانونگذاری نیاز به تجربه ی لازم همراه با روحیه تعامل با تمام نیرو های جامعه و همه قوا را دارد . مسئله تدوین قوانین جهت حرکت سریع دیگر قوا باید در سرلوحه مجلس باشد .

 

7-دیدگاه شما راجع به طرح شفافیت آرا چیست؟

موضوع طرح شفافیت آرا یک موضوعی است که غایت و پختگی در قوانین جاری کشور را به عرصه دید همگان می گذارد و باید این اتفاق به عنوان حاصل یک جریان بالغ شده در مجموعه قوا من جمله مجلس شورای اسلامی باشد . تاکید می نمایم طرح شفافیت آرا نتیجه بلوغ سیاسی همه ارکان و قوا در جمهوری اسلامی ایران است و بدون بلوغ سیاسی و انضباط سیاسی ، قانونی ، کاری ، در دیگر قوا امکان اجرا در قوه مقننه ندارد . نمایندگان باید برای رسیدن به اهداف کلان کشور و منطقه ای خود را در جریان و چارچوب قوانین جاری کشور تعریف کنند و پاسخ مناسب بگیرند . اگر چنین شد موضوع شفافیت آرا به خودی خود و بدون هیچ گونه نگرانی اجرا خواهد شد .

 

8- نقش نمایندگان مجلس در راستای رسیدن به تمدن نوین اسلامی و تحقق گام دوم انقلاب اسلامی چیست؟

مجلس شورای اسلامی وظیفه ریل گذاری و هموار کردن بستر برای سایر قوا ، رفاه و آسایش مردم و تصویب قوانین متناسب به گام دوم قوانین را بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب خواهد  داشت . قوانینی که قابل اجرا ، واقعی ، متناسب با امکانات کشور ، فسادزا و عملی باشد .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۱
  1. رسول :
    ۲۷ بهم ۹۸

    جناب مهندس عزیز قدم اول مبارزه با فساد در مجلس شفافیت میباشد خواه ب بلوغ همه ارکان رسیده باشد یا نباشد

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.