پیامبر (صلی الله علیه و آله) می فرمایند:
۞ سوره حمد هر مرضی به جز مرگ را شفا می دهد.۞
شناسه خبر : 307
  پرینتخانه » سیاسی, مصاحبه, موضوعات ویژه تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰ | 1180 بازدید | ارسال توسط :

مصاحبه دکتر محمد جواد کیان

محمدجواد کیان متولد ۱۳۴۵ فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی در رشته پزشکی بوده که پس از پایان تحصیل در منطقه خیر و بیمارستان استهبان مشغول به فعالیت می شود. در سال ۷۵ بعنوان فرماندار استهبان منصوب می شود و از سال ۷۷ بعنوان رییس مرکز درمانی تخصصی بیماری های خاص در تهران فعالیت می کند و . . .
مصاحبه دکتر محمد جواد کیان

1- لطفا خودتان را معرفی و بیوگرافی کاملی از سوابق خودتان بیان نمایید.

اینجانب محمد جواد کیان فرزند محمود متولد 1/12/1345 استهبان در خانواده ای متوسط و مذهبی ، تحصیلات قبل از دانشگاه در استهبان و در سال 1365 تحصیلات خود در رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران آغاز و در شهریور 1372 فارغ التحصیل و بلافاصله به استهبان بازگشته و بعنوان پزشک در منطقه خیر و بیمارستان استهبان شروع به فعالیت نمودم . در سال 1373 به عنوان رئیس شبکه بهداشت و مرکز بهداشت استهبان منصوب شدم و به حمدلله و با عنایت حضرت باری تعالی و همکاران خوبم در شبکه بهداشت ودرمان در آن مدت اقدامات خوبی در سطح شبکه بهداشت و درمان استهبان رقم خورد که به همین دلیل بار ها مورد تشویق دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار گرفتم و شبکه بهداشت استهبان به عنوان یکی از شبکه های برتر استان فارس مطرح گردید . به دلیل شدت علاقه به شهرستان به دعوت نماینده محترم شهرستان در سال 1375 به عنوان فرماندار استهبان منصوب گردیدم که در این دوره نیز به لطف الهی و با همکاری متقابلی که با نماینده محترم ایجاد شده بود شاهد اقدامات و شروع پروژه هایی مثل گاز رسانی ، فاضلاب استهبان ، ترمینال مسافربری ، کمربندی ، ورودی و خروجی استهبان ، اردوگاه دانش آموزی ، احداث راه منتهی به اردوگاه ، اموزشگاه فنی ، باشگاه فرهنگیان ، و تعدادی طرح در سطح روستا های استهبان بودیم . پس از فرمانداری ، از شهریور 1377 به عنوان رئیس مرکز درمانی تخصصی بیماری های خاص در تهران ، همکاری خود را با بنیاد امور بیماری های خاص کشور آغاز نمودم که تا کنون نیز ادامه دارد . از آذر 1377 همزمان در سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت هم به عنوان رئیس امور درمان این سازمان ادامه فعالیت دادم تا مهر 1380 ، در سال 1382 به عنوان رئیس مرکز پزشکی خاص تهران مسئولیت تجهیز ، راه اندازی ، و اداره آن را به عهده گرفتم تا سال 1385 که مجددا در بهداشت و درمان صنعت نفت تهران به عنوان معاون درمان و دارو و جانشین مدیر عامل سازمان در بهداشت و درما نفت تهران ادامه فعالیت دادم .
که به حمدلله به دلیل موفقیت های مدیریتی در اواسط سال 1386 به عنوان معاون عمرانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و در اواخر اسفند 1386 به عنوان مدیر عامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت منصوب گردیده و فعالیت خود را در این پست به مدت شش و نیم سال ادامه دادم. خوشبختانه به لطف این دوره از فعالیت نیز بعنوان درخشناترین دوران بهداشت و درمان صنعت نفت از حیث اجرای پروژه های وسیع عمرانی، خرید تجهیزات پزشکی مدرن ، زیرساختا های itc و مکانیزاسیون، جذب نیروی انسانی، آموزش نیروی انسانی، ارتقای شاخص های کیفی و کمی در همه زمینه ها بود و در این مدت بارها توسط مزرای محترم نفت و مدیران عامل شرکت های نفتی مورد تشویق قرار گرفته و بعنوان مدیر نمونه صنعت نفت و مدیر برتر پژوهشی وزرات نفت نیز انتخاب شدم و بدلیل اجرای طرح های مبارزه با دخانیات در صنعت نفت نیز مفتخر به دریافت جایزه میرزای شیرازی از وزیر محترم بهدشات درمان و آموزش پزشکی گردیدم.
در سال 89 موفق به تأسیس و راه اندازی پژوهشکده سلامت صنعت نفت نیز شدیم که مسئولیت آن نیز بعهده اینجانب واگذار گردید.
در سال 93 با توجه به فراغت حاصل شده تحصیلات در رشته دکترای اقتصاد سلامت را در دانشگاه علوم پزشکی ایران شروع نمودم و در سال 94 مسئولیت تجهیز و راه اندازی دو مرکز درمانی بیماری های خاص در نجف اشرف و کربلای معلی از سوی بنیاد امور بیماری های خاص بعهده اینجانب گذاشته شد که پس از افتتاح در سال 95 تحیل وزارت بهداشت عراق گردید.
از اواخر سال 95 تا کنون بعنوان معاون آموزش و پژوهش بنیاد امور بیماری های خاص انجام وظیفه می کنم و یکی از افتخارات بنده این است که در طول 21 سال گذشته بصورت پیوسته خادم بیماران خاص(دیالیزی، تالاسمی، سرطانی و . . . ) و صعب العلاج هستم و این را یک توفیق الهی برای خود می دانم.

 

2-هدف جنابعالی از ورود به صحنه انتخابات چیست؟ و در قالب کدام جریان سیاسی در انتخابات شرکت خواهید کرد؟

با توجه به سوابق اجرایی خود و تحصیلاتی که در زمینه پزشکی و بخصوص اقتصاد دارم و همچنین شناختی که از شرایط فعلی کشور و شهرستان های استهبان و نی ریز و بختگان دارماحساس کردم می توانم با توکل به خدا و همراهی مردم عزیز در این عرصه موثر باشم و لذا کاندید شدم. اگر قابل باشم و بتوانم حق مطلب را ادا نمایم که همانا پاک دستی، ازخودگذشتگی، صداقت راستی و مدیریت جهادی است در قالب شورای ائتلاف نیروهای انقلاب حضور پیدا می کنم لکن هدف خدمت صادقانه و خالصانه به کشور و مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی است و اناجم وظیفه بعنوان سرباز کوچکی در دستیابی به اهداف گام دوم انقلاب است.

 

3-برای انتخابات چقدر هزینه می کنید؟ هزینه های انتخاباتی جنابعالی از چه منابعی تامین می شود؟

کمترین میزان ممکن هزینه خواهم نمود چون هزینه ها را باید از طریق قرض از دوستان و خانواده تأمین نمایم.

 

4-از دیدگاه جنابعالی مهم ترین فرصت ها، آسیب ها و تهدیدات شهرستان های استهبان، نی ریز و بختگان چیست؟

به نظر بنده مهم ترین آسیب و تهدید شهرستان های ما عدم استفاده از فرصت ها و پتانسیل های عظیم منطقه ای است که هر کدام در نوع خود بی نظیر است و ثروت پایدار محسوب می شودنظیر انجیرستان های بزرگ در استهبان و معادن ی مانند و غنی در مناطق نی ریز و بختگان و همچنین جاذبه های گرشگری که هر کدام ذخیره و فرصت بزرگی برای اشتغالزائی و رونق اقتصادی منطقه است و عدم استفاده به هنگام از این پتانسیل ها فرصت سوزی است و موجب مهاجرت بیشتر مردم این مناطق به شهرهای بزرگتر جهت اشتغال است.

 

5-برنامه ها و راهکارهای جنابعالی در راستای استفاده از ظرفیت ها، رفع آسیب ها و تهدیدات شهرستان های استهبان، نی ریز و بختگان چیست؟

یکی از سرمایه های بی بدیل شهرستان های مذکور، نیروی انسانی تحصیل کرده و نخبه استهبانی، نی ریزی و بختگانی ساکن در سایر شهرهای کشور است که می توان از این ظرفیت بزرگ علاوه بر نخبگان ساکن شهرستان های استهبان، نی ریز و بختگان، برای برررسی راهکارهای رشد و پیشرفت و اشتغالزایی و رشد اقتصادی منطقه استفاده کرد. به نظر بنده این نیروی بزرگ فکری فراموش شده اند و اگر از نظرات این متخصصین که همگی دلشان برای وطنشان می تپد و شناخت کاملی از فرهنگی و جغرافیای شهر خود دارند در قالب کمیته های تخصصی استفاده شود شاهد شکوفایی منطقه با تکیه بر ظرفیت های طبیعی و خدادادی خواهیم بود؛ این شهرستان آنقدر ظرفیت های خدادادی و فراوانی دارد که با برنامه ریزی جهت استفاده از آنها شاهد شهرستان های پررونقی با کمترین میزان بیکاری خواهیم بود.

6-مهم ترین نقاط قوت و ضعف مجلس دهم را چه می دانید؟

متأسفانه نقطه قوت قابل توجهی مشاهده نشده است و در مقابل نقاط ضعف فراوانی که مهم ترین آن وکیل الدوله بودن این مجلس بود که آن را تبدیل به ضعیف ترین مجلس تاریخ بعد از انقلاب کرد.

 

7-دیدگاه شما راجع به طرح شفافیت آرا چیست؟
بنظر بنده هرکس هر دیدگاهی داشته باشد باید شجاعت علنی کردن بیان آن را داشته باشدلذا طرح شفافیت ارا در حساب شده تر اعلام موضع کردن ها کمک می کند و باید انجام شود.

 

8- نقش نمایندگان مجلس در راستای رسیدن به تمدن نوین اسلامی و تحقق گام دوم انقلاب اسلامی چیست؟
بدلیل جایگاه رفیع مجلس که به فرموده امام راحل(ره) مجلس در رأس امور است، مهم ترین نقش در دستیابی و تحقق اهداف گام دوم را دارد چرا که مصدر همه قوانین است و این مجلس است که باید در این راستا نسبت به تصویب قوانین لازم و همچنین لغو قوانین دست و پا گیر در جهت دستیابی دسیابی به اهداف گام دوم اقدام نمایند

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۱
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.