پیامبر (صلی الله علیه و آله) می فرمایند:
۞ سوره حمد هر مرضی به جز مرگ را شفا می دهد.۞
شناسه خبر : 295
  پرینتخانه » سیاسی, مصاحبه, موضوعات ویژه تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰ | 2118 بازدید | ارسال توسط :

مصاحبه دکتر میمنه جعفری

میمنه جعفری متولد ۱۳۶۳ از شهر ایج و دارای مدرک دکترای شنوایی شناسی از دانشگاه بهزیستی و توانبخشی تهران می باشد. ایشان عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان بوده و . . .
مصاحبه دکتر میمنه جعفری

1- لطفا خودتان را معرفی و بیوگرافی کاملی از سوابق خودتان بیان نمایید.

میمنه جعفری هستم متولد سال 1363، در خانواده ای مذهبی در شهرستان به دنیا آمدم. پدرم از فعالین عرصه های انقلابی و فرهنگی از شهر ایج و مادرم از خانواده ای اصیل در استهبان هستند. تا 8 سالگی در استهبان زندگی کردم و سپس به دلیل شغل مادر به شهر مقدس قم نقل مکان کردم. از دبیرستان نمونه دولتی قم با معدل عالی مدرک دیپلم خود را اخذ نمودم. در سال 1381 و در سن 18 سالگی در آزمون کنکور سراسری با رتبه 1521 منطقه دو، در رشته شنوایی شناسی دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهر تهران پذیرفته شدم. مقطع کارشناسی را با کسب معدل عالی و رتبه سوم به پایان رساندم و در همان سال (1385) با رتبه 4 کشوری آزمون کارشناسی ارشد، در این مقطع و در همان دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شدم. در سال 1387 با کسب نمره 20 در پایان نامه، دوره کارشناسی ارشد را به اتمام رساندم. در ابتدای سال 1389 پس از گذراندن مراحل گزینش های علمی و اخلاقی، با توجه به رزومه و سابقه عالی فعالیت های آموزشی و پژوهشی به عنوان عضو هیات علمی به استخدام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در آمدم. چند ماه پس از شروع به کار، به دلیل انگیزه و انرژی بالا در حیطه آموزش و محیط دانشگاهی اولین مسئولیت رسمی خود به عنوان یک هیات علمی جوان را در معاونت آموزشی دانشکده به عنوان مدیر دفتر توسعه آموزش دانشکده را عهده دار شدم. سپس مسئولیت های دیگری مانند مسئول اساتید مشاور، مسئول واحد استعدادهای درخشان و رابط علمی معاونت درمان اصفهان نیز به اینجانب محول گردید. در سال 1392 با توجه به سابقه فعالیت ها و تمایل دانشجویان، به عنوان معاون دانشجویی فرهنگی دانشکده منصوب گردیدم. در زمان مسئولیت در این حوزه مهم دانشگاهی، به دلیل ارتباط مداوم با دانشجویان با سلایق مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، توانستم با برنامه ریزی و استفاده از نظرات و ایده های دانشجویان، محیطی سرشار از انگیزه و شور دانشجویی را در جهت تعالی فرهنگ ایرانی اسلامی ایجاد نمایم. در سال 1393 به عنوان استاد نمونه با توجه به نظرات دانشجویان، اساتید و مسئولین انتخاب شدم. با توجه به علاقه فراوان برای کسب علم در مقطع بالاتر و تجربه محیط جدید آموزشی در آزمون بورس دکتری خارج از کشور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرکت کردم و در سال 1393 پس از گذراندن مسیرهای گزینشی مختلف، نتیجه قبولی خود را دریافت کردم و توانستم از دانشگاهی در کشور استرالیا پذیرش دریافت کنم. اما با توجه به شرایط خاص دولت و وزارتخانه برای تامین ارز مورد نیاز، تمامی پذیرفته شدگان این آزمون، تبدیل به داخل شدند و در سال 1395 تحصیل خود در مقطع دکتری تخصصی شنوایی شناسی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی (شهر تهران) آغاز نمودم.

در زمان تحصیل در مقطع دکتری، همچنان به فعالیت های آموزشی، پژوهشی و اجرایی خود ادامه داده و آن فعالیت ها را توسعه دادم. از ابتدای سال 1396 به دلیل علاقه فراوان برای ایجاد تغییر، تحول و توسعه به عنوان دبیر کمیته دانشجویی توسعه آموزش دانشگاه انتخاب شدم و تاکنون این مسئولیت بر عهده اینجانب است. سطح فعالیت ها را از سطح دانشگاه به وزارت خانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسعه دادم و از سال 1396 با برگزاری انتخابات میان نمایندگان تمام دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به عنوان یکی از اعضای کمیته مرکزی دانشجویی وزارتخانه انتخاب شدم و با برگزاری انتخابات سال بعد از آن نیز مجددا انتخاب شدم و همچنان در این حوزه با معاونین و مدیران وزارت در ارتباط مداوم هستم و با همکاری دیگر دوستان، طرح ها و ایده های مختلف جهت بهبود روند آموزش علوم پزشکی، ایجاد رفتار مطالبه گری در دانشجویان علوم پزشکی در حوزه آموزش، نحوه مدیریت و راهبری، اصول و فنون مذاکره و … اجرا کرده ایم.

در کنار فعالیت های اجرایی، به دلیل اعتقاد کامل به تکیه بر توان و ظرفیت داخلی طرح های مشترکی را با دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرده ایم تا بتوانیم دستگاه های مورد نیاز در برخی حیطه های علوم توانبخشی را در داخل ایران و با اعتماد بر ظرفیت علمی داخل کشور تولید و با قیمت بسیار مناسب در اختیار درمانگران قرار دهیم.

 

2-هدف جنابعالی از ورود به صحنه انتخابات چیست؟ و در قالب کدام جریان سیاسی در انتخابات شرکت خواهید کرد؟

انگیزه و هدف اصلی اینجانب به عنوان یکی از جوانان ایران زمین، اعتلای نظام، انقلاب و کشور است. به این دلیل که به ظن اینجناب، اکنون و در شرایط فعلی، زمان ورود جوانان انقلابی، با انگیزه و مطالبه گر به این عرصه مهم است. چرا که اگر مجلس، مجلسی انقلابی، پویا و فعال باشد، تمام امور دیگر کشور نیز اصلاح خواهد شد. همان طور که حضرت امام خمینی (ره) نیز به اهمیت جایگاه مجلس بارها و بارها اشاره نموده اند و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) نیز، با اعلام بیانیه گام دوم انقلاب در بهمن ماه سال 1397 مسیر انقلاب را با سپردن مسئولیت به جوانان ترسیم کرده و بارها به تحقق این امر در سخنان مختلف خود تاکید داشته اند. حال که ولی امر مسلمین بر این امر تاکید موکد دارند پس همه جوانان این مرز و بوم باید مسئولیت بپذیرند و وارد عرصه شوند.

با توجه به ماهیت جریان های سیاسی در کشور ما، اینجانب برای تحقق عدالت به صورت مستقل، با تکیه بر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با اعتماد به آگاهی و دانش مردم جامعه در این انتخابات شرکت کرده ام.

 

3-برای انتخابات چقدر هزینه می کنید؟ هزینه های انتخاباتی جنابعالی از چه منابعی تامین می شود؟

هزینه انتخاباتی اینجانب فقط به اندازه ای است که بتوانم خود را معرفی و اهداف و برنامه ها را به اطلاع عموم مردم برسانم. چون اعتقاد اصلی من بر این اصل است که هرکس برای انتخاب شدن در عرصه ای، مبالغ گزاف و بیهوده هزینه کند، هدف حفظ منافع ملی را در ذهن نداشته و فقط به فکر کسب منفعت شخصی از این کرسی مهم است.

هزینه های انتخاباتی از منابعی تامین خواهد شد که هیچگونه دین و تعهدی برای اینجانب در قبال گروه یا فرد خاصی ایجاد نکند تا بتوانم به هدف اصلی خود که خدمت صادقانه به مردم و کشور، حفظ منافع ملی کشور و مبارزه با فسادهای افسارگسیخته است، دست یابم.

 

4-از دیدگاه جنابعالی مهم ترین فرصت ها، آسیب ها و تهدیدات شهرستان های استهبان، نی ریز و بختگان چیست؟

از مهم ترین فرصت هایی که در این منطقه وجود دارد ظرفیت های بالای کشاورزی، صنعتی، دامداری، گردشگری و … است. البته باید در نظر داشت که مهم ترین فرصت این منطقه، مردمی صبور و کوشا است.

در مورد مهم ترین آسیب ها و تهدیدات هم می توان به مواردی مانند عدم شناخت ظرفیت های منطقه، عدم مدیریت صحیح در برخی حوزه ها، هدر رفت ظرفیت های تولیدی، مشکلات محیط زیستی و… اشاره نمود. تهدید آب و خشکسالی های پی در پی که هر 10 سال بارندگی در زمان پرآبی فقط یک سال خشکسالی را جبران می کند و با توجه به سختی خاک که طی سال های خشکسالی و مصرف بیهوده منابع سطحی آب در سفره های بالادستی که نفوذ آب را هم با سختی مواجه کرده است. بنابراین نیاز به برنامه ای است که در ویژه نامه حتما به آن اشاره خواهد.

در مجموع موارد زیادی در پاسخ به این سوال وجود دارد که ان شالله در ویژه نامه ای که به همین منظور چاپ خواهم کرد، به تشریح و با ذکر جزئیات پرداخته می شود.

 

5-برنامه ها و راهکارهای جنابعالی در راستای استفاده از ظرفیت ها، رفع آسیب ها و تهدیدات شهرستان های استهبان، نی ریز و بختگان چیست؟

در ابتدا ذکر این نکته حائز اهمیت است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی، عهده دار وظایف اجرایی نیستند و دو وظیفه اصلی قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون را برعهده دارند. اما اگر نمایندگان به وظایف خود به درستی عمل کنند و قوانین لازم برای پیش برد اهداف جامعه و کشور را در اولویت های تصمیم گیری بگذارند و وظیفه نظارتی خود را بر سایر دستگاه های اجرایی به خوبی انجام دهند، می توان از ظرفیت ها بیشترین بهره را برد و از آسیب ها و تهدیدها جلوگیری کرد.

از مهم ترین برنامه ها، توسعه اقتصاد و تکیه بر توان و ظرفیت داخل منطقه و ایجاد بازارهای فروش داخلی و خارجی برای تولیدات منطقه است. از حجم خام فروشی باید کاسته شود تا با مدیریت دقیق بتوان ظرفیت های بالای اشتغال و درآمدزایی را برای مردم منطقه بخصوص جوانان به ارمغان آورد. علاوه بر آن، برنامه هایی برای حمایت از حقوق زنان، مشکلات زنان بی سرپرست و خود سرپرست، آسیب های ناشی از محیط های شغلی بانوان و… طراحی و کارشناسی شده است چون برای مثال در زمینه صیانت از حقوق اجتماعی زنان شاغل متاسفانه کم کاری و کاستی هایی وجود دارد.

در خصوص رفع آسیب ها و تهدیدات شهرستان، باید وظایف نظارتی و قانونگذاری در خصوص مشکلات محیط زیستی و مدیریت ها را به خوبی اجرا شود. علاوه بر این برنامه هایی خاص منطقه هم بررسی و نوشته شده است که همان طور که پیش از این اشاره شد در ویژه نامه به تفصیل بیان می شوند.

 

6-مهم ترین نقاط قوت و ضعف مجلس دهم را چه می دانید؟

مجلس دهم را می توان محافظه کارترین مجلس ادوار گذشته نامید. در این مجلس اگرچه قوانینی مهم مورد بررسی و تصویب قرار گرفت اما مجلس، جایگاه نظارتی خود را به کل فراموش کرده و با مماشات با مسئولین برخورد نمود. در این مجلس بیش از آن که منافع ملی اهمیت داشته باشد، منافع شخصی از اولویت برخوردار بود. این مجلس متاسفانه جلوی برخی بی قانونی های دولت را نگرفت که نتایج زیان باری را برای کشور در پی داشته و برخی در آینده خود را نشان خواهد داد. به عنوان نمونه، در تصویب برخی قوانین در جهت شفافیت آرا و اموال، معاهدات بین المللی، قوانین نظارتی و انتخاباتی، اقدام مناسبی در شان کشور و مردم ایران دیده نشد.

 

7-دیدگاه شما راجع به طرح شفافیت آرا چیست؟

یکی از اصول اعتماد سازی، شفافیت و روراستی است. هرگاه گزینه شفافیت عملی نشود، زمینه های لازم برای بی اعتمادی را به دنبال خواهد داشت. من با شفافیت در همه زمینه ها چه آرا و چه اموال و … کاملا موافقم، چون علاوه بر برگرداندن اعتماد از دست رفته مردم، منجر به بازگشت مجلس به جایگاه اصلی خود که در رأس امور هست نیز می شود. چون این طرح مانع برخی زد و بندهای سیاسی و مالی خواهد شد.

 

8- نقش نمایندگان مجلس در راستای رسیدن به تمدن نوین اسلامی و تحقق گام دوم انقلاب اسلامی چیست؟

نمایندگان مجلس می توانند با آگاهی کامل از ملزومات دستیابی به تمدن نوین اسلامی و اهداف گام دوم انقلاب، قوانین و تبصره هایی را تصویب و اصلاح نمایند تا جامعه را به سمت هدف متعالی سوق دهد. البته لازمه اصلی این عملکرد، وجود مجلسی با نمایندگان جوان، انقلابی، باانگیزه، عالم و متخصص، متعهد به نظام و مردم، مردمی، مطالبه گر و به دور از هرگونه شعارزدگی و رانت می باشد.

 

سخن آخر:

ابتدا تمامی مردم را به حضور در صحنه انتخابات دعوت می نمایم، امیدوارم این انتخابات، انتخاباتی آگاهانه با شناخت توانمندی های مدیریتی و تخصصی کاندیداها و به دور از هرگونه شعارزدگی و تظاهر به مردمی بودن و ساده زیستی باشد. خوشبختانه مردم با شناخت کاملی که وضعیت حال و گذشته افراد دارند می توانند تمامی معیارهای انقلابی و مردمی بودن را در نظر گرفته و انتخابی آگاهانه و درست داشته باشند. چون مهم است همه بدانیم شرایطی که در حال حاضر در کشور ما وجود دارد، نتیجه مستقیم تمام انتخاب هایی است که ما در طول این سال ها داشته ایم. پس درست انتخاب کنیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.